Prírodná, organická a vegánska starostlivosť o pleť.

6 tipov, ako správne a efektívne používať oleje Marina Miracle

– Martin Engervik

Nájdite im vhodné miesto! Oleje na tvár a nočné séra uchovávajte na tmavom mieste, ideálne pri izbovej teplote a chráňte ich pred priamym slnečným žiarením. Ich trvanlivosť zvýšite. I keď, po prvej skúsenosti s olejmi vám garantujeme, že ich viac neodložíte.

Zásoby  v chladničke

V prípade, že máte vo zvyku uchovávať kozmetiku aj v chladničke, s olejmi opatrne. Pri nízkych teplotách sa niektoré prísady olejov stávajú tvrdými, vybrať sa ich odporúča aspoň hodinu pred aplikáciou. Táto metóda je ideálna v prípade, ak si kúpite viac olejov do zásoby.  

Vždy zatvorený

Napriek pravidelnému používaniu myslite na to, že olej musí byť za každých okolností dostatočne dobre uzavretý, pretože ľahko oxiduje a čiastočky prachu z vonkajšieho prostredia ho môžu znečistiť.10 mesiacov

To je doba „trvanlivosti“ olejov Marina Miracle od momentu, kedy vám boli doručené od nás, k vám domov. Ak vám ale bude stáť olej 5 mesiacov bez povšimnutia na poličke v kúpeľni, jeho trvácnosť po otvorení je približne 5 mesiacov.

Pokožka a pipeta

Skúsenosti ukázali, že pri používaní pipety veľa ľudí nenakvapká olej na prst alebo dlaň. Keď pipeta príde do priameho kontaktu s pokožkou, baktérie môžu vstúpiť do pleťového oleja, čo môže mať negatívny vplyv na jeho trvanlivosť. Zásada znie, pipeta by nemala prísť do kontaktu s pleťou.


Pred použitím pretrepať!

Nakoľko sa jednotlivé zložky prirodzene nemiešajú, treba im pomôcť dôkladným pretrepaním ešte pred aplikáciou. Olej na tvár je po tomto 5 sekundovom úkone dokonale zmiešaný a z oleja získate to najlepšie, pretože každá kvapka obsahuje všetky účinné zložky!

Aplikácia oleja

Myslite na to, že pred aplikáciou oleja musí byť pokožka čistá a pripravená na to, aby absorbovala pleťový olej. Zahrejte 4 až 6 kvapiek v rukách a jemnými pohybmi masírujte tvár.

PREČITAJTE SI TIEŽ: 6 dôvodov, prečo používať prírodné oleje na pleť!