Prírodná, organická a vegánska starostlivosť o pleť.

Acne Fight Serum sa premenoval na Geranium Face Oil

– Martin Engervik

Geranium Face Oil bottle

Acne Fight Serum dostal nový názov. Odteraz nájdete ten istý olej na pleť pod označením Geranium Face Oil.

 

PREČO DOSTAL NOVÝ NÁZOV?

 

Za zmenou pôvodného názvu Acne Fight Serum je predovšetkým fakt, že ide o pleťový olej a SÉRUM v názve mohlo pôsobiť zavádzajúco. Zároveň sme považovali za dôležité vyzdvihnúť v názve zložku GERANIUM (pelargónia), ktorá je skvelou ingredienciou oleja, ktorý funguje na mastnú pleť a akné. 

 

5 ZAUJÍMAVOSTI O GERANIU (PELARGÓNIA)


Geranium

Geranium Face Oil obsahuje éterický olej z kvetu pelargónie. Použitím jednej kvapky oleja dostane vaša pleť všetko potrebné a navyše krásne vonia!

 

1. Vonia ako ruže

Pelargónia rastie najmä v horských oblastiach Južnej Afriky a vďaka vôni kvetov, ktoré pripomínajú ruže sa často nazýva aj ruža pelargónia.

 

2. Botanický názov GERANIUM je „PELARGONIUM GRAVEOLENS“

Botanický názov „PELAGRONIUM“ je inšpirovaný skutočnosťou, že tvar ovocia pripomína bociana. V gréčtine to znamená „PELARGOS“. Názov „GRAVEOLENS“ sa v latinčine vzťahuje na výraznú vôňu, akú listy pelargónie majú.

 

3. Pelargónia sa tiež používa vo varení

Pelargónia je jedlá a báť sa jej nemusíte ani v kuchyni. Zaujímavosťou je, že jej listy nájdete napríklad aj v jedle „pot - pourri“.

 

4. Pelargónia ako liek

Éterický olej z pelargónie sa používa v medicíne. Je totiž dokázané, že pomáha pri zápaloch v tele, menštruačných ťažkostiach, nevoľnosti či pri problémoch s krvným obehom.

 

5. Pelargónia je veľmi upokojujúca a prospešná v starostlivosti o pleť

Pelargónia dokáže vyvážiť tvorbu kožného mazu, preto je v starostlivosti o pleť skvelým pomocníkom. Maz nielen redukuje ale aj lieči akné a minimalizuje škvrny. Zároveň pôsobí  protizápalovo, ukľudňuje začervenanie a podráždenosť pleti.

 

GERANIUM FACE OIL