Prírodná, organická a vegánska starostlivosť o pleť.

Kozmetika s chia semienkami: Poznáte ich benefity pre pokožku?

– Martin Engervik

Stali sa neodmysliteľnou súčasťou zdravých dezertov, pridávajú sa do jogurtov, smoothie či dokonca vody s citrónom. Chia semienka sa právom označujú za superpotravinu. Prospešné sú nielen pre zdravie tela ale aj pokožky. Viete, čo všetko „dokážu“?

Malé zázraky

Semená chia pochádzajú zo semien kvetov rastliny Lamiaceae, ktoré prirodzene rastú v Mexiku a Bolívii. Farebne sa pohybujú od bielej cez hnedú až po čiernu a ich sila je naozaj nezameniteľná. Aj preto sa označujú za superpotravinu, ktorú s obľubou konzumujú v rôznych formách ľudia bez ohľadu na vek. A dobre robia!

Benefity chia semien

Semienka majú vysoký obsah vlákniny, bielkovín a omega3 mastných kyselín. Okrem toho netreba zabudnúť na horčík či vápnik, ktorého obsahujú viac, ako mlieko. Navyše sú plné antioxidantov, telu dodávajú potrebné vitamíny a „dláždia“ cestu k zdravej a krásnej pleti. Aj preto sa stali neodmysliteľnou súčasťou kvalitnej kozmetiky Marina Miracle. Chia semienka totiž redukujú vrásky a škvrny na pokožke, čistia pokožku a zázraky na počkanie prinášajú aj omega3 mastné kyseliny. Vedeli ste, že práve chia ich obsahuje najviac na svete?

Ktorý produkt Marina Miracle chia obsahuje?

Amranth Night Serum – ultimátny produkt, ktorý by nemal chýbať na poličke žiadnej ženy! Luxusné nočné sérum proti starnutiu, ktoré obnovuje, omladzuje a tónuje pokožku počas spánku. Sérum  s amarantom, arganom,chia a prírodnými ovocnými kyselinami, ktoré stimulujú produkciu nových zdravých buniek. Sérum s vôňou pomarančov a kvetov. Preniká hlboko do kože, pokožka zostáva jemná a rovnomerne vyhladená.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Denná a nočná starostlivosť o pleť: Viete, v čom spočíva rozdiel?

Foto: Pinterest

Krivdová Michaela