Môj košík

Zavrieť

Masáž tváre: Rituál za, ktorý sa vám pleť čoskoro odvďačí!

Publikované dňa Feb 23, 2020

Zo všetkých druhov masáži má práve tá, ktorá sa pravidelne vykonáva na tvári najväčšie relaxačné účinky predovšetkým na centrálnu nervovú sústavu. Oddialiť proces starnutia, uvoľniť napätie a zlepšiť vzhľad pleti môžete aj doma!

Omladenie pleti

Doprajte si ju pravidelne počas návštevy kozmetického salónu? Hýčkajte svoju pleť aj v rámci domácej starostlivosti o pleť! V porovnaní s inými časťami tela sú svaly tváre napojené do kože a tým pádom priamo ovplyvňujú náš vzhľad. Všimli ste si ochabnutú pokožku v oblasti úst, očí či čela? Objavujú sa prvé prvé vrásky alebo je vašim cieľom tie, ktoré už na tvári sú eliminovať? Masírujte, masírujte a ešte raz masírujte.

Bez skalpela aj chémie

Proces starnutia sa žiaľ nevyhneme nikomu z nás. Oslabenie svalového tkaniva so sebou prináša pocit povädnutej pokožky, objavujú sa prvé vrásky. Pravidelné masáže pomáhajú tento proces oddialiť, zlepšujú krvný obeh aj pružnosť svalov. Niektoré druhy masáže dokážu dokonca v pomerne krátkom čase priniesť výsledky bez použitia skalpela či chémie. Skúsite tento rituál v pohodlí domova aj vy?

Pri únave aj vyčerpanosti

Pocit maximálneho uvoľnenia nemusíte zažiť iba v kozmetickom salóne! Stačí si osvojiť správnu techniku, vybrať vhodné kozmetické produkty a zázraky sa môžu začať diať aj u vás  doma! Masážou sa uvoľní napätie nahromadené v tvári, pomáha pri únave aj vyčerpanosti, zlepšuje sa krvný obeh a aktivuje produkcia elastínu a kolagénu. Jemný tlak na mimické svaly zase uvoľňuje kyselinu mliečnu a tým klesá únava, uvoľnia sa aj mazové žľazy, vďaka čomu sa pleť prečisťuje.

Masáž tváre

Umyte si tvár, naneste obľúbený olej a cesta k uvoľneniu a krajšej pleti môže začať. Ak je vaša plať normálna, masáž si môžete dopriať 2-3x do týždňa, v prípade, že je pleť citlivá alebo problematická, riaďte sa vlastným pocitom a potrebou. Ako začať?

Pravidlo „10“

Masáž začnite v oblasti medzi obočím.

  • Urobte 10 jemných a pomalých ťahov smerom k čelu a prejdite po ňom.
  • Pokračujte 10 kruhmi cez spánky. V ďalšom kroku umiestnite dva prsty na každú stranu nosa a kĺzajte smerom k ušiam, nezabudnite na oblasť pod očami až k lícnej kosti.
  • 10 krúživých pohybov venujte vrchnej časti lícnych kostí.
  • Na obe strany brady položte dva prsty a urobte 10 ťahov smerom k ušiam.
  • Nevynechajte 10 krúživých pohybov nad lymfatickými uzlinami v oblasti krku.
  • Následne urobte 10 ťahov v smere od lícnej kosti, cez lymfatické uzliny až po stred kľúčnej kosti.
  • V poslednom kroku urobte 10 krúživých pohybov v strede kľúčnej kosti.

Nezabudnite na to, že výber oleja či krému je veľmi dôležitý. Produkty vyberajte s ohľadom na typ vašej pokožky. Všetky produkty Marina Miracle kúpite TU!

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Vyberte si správne: Ktorý olej Marina Miracle je určený presne pre vás?

 FOTO: Pinterest

Krivdová Michaela

 

 

Vitajte na našej stránke!

Registrujte sa k odberu noviniek a exkluzívnych ponúk!

Zadajte Váš email a kliknite na prihlásenie k odberu noviniek:

SEARCH THIS STORE