Môj košík

Zavrieť

MECHANICKÝ A ENZYMATICKÝ PEELING

Publikované dňa Jun 13, 2019

MECHANICKÝ A ENZYMATICKÝ PEELING

Peeling - znamená odstránenie odumretých kožných buniek tak, aby sa mohli nové kožné bunky dostať na povrch. Pokožka po peelingu získa sviežosť a krásny lesk.. Pri jeho pravidelnom používaní sa v rámci vašej každodennej starostlivosti o pleť vstrebávajú produkty lepšie a hlbšie do pokožky, čím sa maximalizujú ich účinky. Medzi ďalšie výhody peelingu patrí aj to, že redukuje jemné vrásky, minimalizuje póry, zjednocuje pigmentáciu a zlepšuje suchú pokožku. Peelingom sa zvýši hydratácia a to dodá pokožke svieži lesk. Dva najbežnejšie spôsoby peelingu sú mechanický a enzymatický.

 

Mechanický peelingMechanický peeling

1.

1. V mechanickom peelingu sa najviac využívajú na čistenie pokožky zrná/semená

2.

V scruboch/peelingoch môžu byť použité zrná z rôznych materiálov, ako napríklad šupka zo semien a orechov, alebo aj kokos a jojoba. Pridať sa môžu aj syntetické častice, ktoré sú vyrobené z plastu (mikroplasty).

3.

Mechanický peeling sa robí masírovaním a odieraním pokožky. Podľa citlivosti pleti, si sami určite akým tlakom pomocou prstov budete peeling robiť.. Mechanický peeling odstraňuje odumreté bunky a odstraňuje vrchnú vrstvu pokožky tak, že pleť zostáva jemná, hladká a očistená.

 

Enzymatický peelingEnzymatický peeling

1.

Je skutočne účinný, pretože enzýmy rozpúšťajú spojenia medzi odumretými kožnými bunkami. Dokonca samotné enzýmy tiež "jedia" veľa odumretých kožných buniek.

  2.

  Enzymatický peeling je naozaj dobrý aj pre citlivú či podráždenú pokožku, pretože táto forma peelingu je šetrná a jemná, no za to veľmi účinná.

   3.

   Enzymatický peeling je v pleťových maskách, ktoré si môžete vtrieť do pokožky a nechať ich chvíľu pôsobiť, aby enzýmy vykonali svoju prácu. Enzýmy možno nájsť v rastlinách, ovocí a obilninách / semenách, ako je cukor, papája a ananás. Po použití enzymatického peelingu bude pokožka naozaj mäkká, hladká a bude mať svieži lesk.

      

     Rosehip Peeling Mask

     Rosehip Peeling Mask

     Marina Miracle Rosehip peeling Maska obsahuje mechanický aj enzymatický peeling, takže dostanete to najlepšie z oboch „svetov“. Po aplikácii masky začnú enzýmy z cukrov rozpúšťať a „jesť“ odumreté bunky pokožky. Po 15 – 30 minútach dostala vaša pleť enzymatický peeling a vy sa môžete rozhodnúť, či pokračujete ďalej s mechanickým peelingom.

     Pokiaľ máte naozaj citlivú pokožku, enzymatický peeling bude postačujúci. V tomto prípade len umyjete masku bez vykonania mechanického peelingu. Ak chcete aj mechanický peeling, masku masírujte do pokožky.

     Cukrové zrná z organického trstinového raw cukru poskytujú jemný mechanický peeling. V závislosti od toho, aká citlivá je vaša pokožka, si určite tlak, ktorý na pleť vyviniete.

     Vzhľadom k tomu, že Rosehip Peeling maska obsahuje mechanický a aj enzymatický peeling je dokonalou maskou, ktorá čistí a robí exfoliáciu pokožky hĺbkovo, ale jemným spôsobom. Je naozaj účinná a je vhodná pre všetky typy pleti. Vytvára dokonalú základňu pre hydratačnú masku, ako je Shea Hydratation Mask a tiež zvyšuje účinok pri vašej každodennej starostlivosti o pleť.

      

     Napísala Hanne Garnvik, Marina Miracle Holandsko

      

     Vitajte na našej stránke!

     Registrujte sa k odberu noviniek a exkluzívnych ponúk!

     Zadajte Váš email a kliknite na prihlásenie k odberu noviniek:

     SEARCH THIS STORE