Prírodná, organická a vegánska starostlivosť o pleť.

Najlepší anti-aging? Siahnite po kvalitnom SPF a nielen v lete!

– Martin Engervik

Dovolenka pri mori, na horách alebo sladké nič nerobenie pri bazéne? Nech už trávite voľný čas akokoľvek, myslite na ochranu pokožky. Prečo je tento krok dôležitý?

Buďte krok vpred

Ruku na srdce. Opaľujete sa často a vystavujete slnečným lúčom aj pokožku tváre? Je najvyšší čas zmeniť prsítup. Vedeli ste o tom, že nielen znečistenie ale aj UV žiarenie sa podpisujú na vzhľade pleti a jej starnutí? Kvalitný SPF krém by mal byť preto povinnou výbavou nielen v lete, celoročne! Iba tak sa vyhnete predčasnému starnutiu a nezdravému vzhľadu pokožky. Pigmentové škvrny vám na kráse skutočne nepridajú.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Účinok AHA kyselín: Doprajte svojej pleti výživný ovocný koktejl

UVA a UVB

Ultrafialové žiarenie, ktoré má na svedomí starnutie kože sa označuje ako UVA. Okrem toho tieto lúče tvoria množstvo voľných radikálov a redukujú elastín. UVB spôsobuje začervenanie pokožky, často až jej spálenie. A presne to si pleť pamätá. Opálenie je totiž chemická reakcia, kedy sa pokožka neúčinne bráni pred UV lúčmi. Ak vám na jej vzhľade a prioritne zdraví záleží, zaraďte účinnú ochranu do dennej rutiny.

Zázračné SPF

Pri výbere vhodného produktu sledujte nielen cenu, zloženie ale aj označenie UVA+UVB, aby bola zabezpečená účinná ochrana. Číslo (napr. SPF 25) vyjadruje násobok času, počas ktorého môže byť pokožka vystavená slnku bez rizika spálenia. Pleť a pokožku tela však treba natrieť častejšie, ak sa ste športovali alebo boli vo vode. Myslite na slnečné okuliare, šiltovky, šilty či štýlové klobúky. A hlavne, SPF patrí na tvár naozaj celoročne!

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Krásna pleť na dosah: 3 kroky, bez ktorých to nepôjde!