Prírodná, organická a vegánska starostlivosť o pleť.

Odkaz tela na vašej tvári: Aj toto sú príčiny vzniku akné!

– Miroslav Vrbata

Nech robíte čokoľvek, tvár vám „zdobí“ nevzhľadné a často až bolestivé akné? Okrem kvalitnej kozmetiky sa zamerajte aj na svoje zdravie.

Hľadajte príčinu

Prenasleduje vás akné a neviete sa nedokonalostí pleti raz a navždy zbaviť? Vhodná a šetrná starostlivosť o pokožku by mala byť alfou a omegou rovnako, ako zdravý životný štýl či príjem dostatočného množstva vody. Ak si však s vyrážkami a čiernymi bodkami neviete poradiť, možno je na čase „pozrieť“ sa na pleť z vnútra. Pri pretrvávajúcich problémoch vás chce telo očividne upozorniť na problém, ktorý sa môže ukrývať vo vnútri.

HOME SPA KIT

Mapa akné

Podľa čínskej medicíny je tvorba nadbytočného mazu a tým pádom aj akné odkazom, že telo s niečim bojuje. V ktorej časti tváre sa najčastejšie objavuje u vás?

Brada

Problémová partia nie jednej ženy. Na vine sú hormóny! Akné sa môže objaviť v období menštruácie, ovulácie ale aj v prípade, že užívate antikoncepciu alebo sa nachádzate v menopauze.

Nos

Práve na nose sa najčastejšie vyskytujú čierne bodky, ktoré poukazujú nielen problémy s trávením, žalúdkom ale aj nedostatkom žalúdočných kyselín. Z času na čas sa objavia aj červené žilky? Zmerajte si tlak, pravdepodobne bude vyšší.

Líca

Ak chcete účinne bojovať s akné na lícach, obmedzte prísun cukru aj mliečnych výrobkov. Telo a predovšetkým pľúca potrebujú „odhlieniť“.

Spánky

Je toto vaša problémová partia? Ak áno, o slovo sa prihlásila podžalúdková žľaza a pankreas.

Čelo

Už dávno nie ste v pubertálnom veku a čelo vám zdobí akné? Doprajte si detox, zbavíte sa toxínov a aj problémov s tenkým črevom.

Kompletná starostlivosť o mastnú a aknóznu pokožku

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Vyberte si správne: Ktorý olej Marina Miracle je určený presne pre vás?

FOTO: Pinterest

Krivdová Michaela