Prírodná, organická a vegánska starostlivosť o pleť.

Prečo používať kozmetiku s jojobovým olejom?

– Martin Engervik

Tekuté zlato! Aj tak sa označuje jojobový olej, ktorý dokáže s pokožkou skutočné zázraky na počkanie. Ak bojujete s ekzémom, akné a túžite po zamatovej pleti, voľba je jednoznačná.

Dávka antioxidantov

Semená zeleného kríku Simondsie čínskej, z ktorej sa jojobový olej lisovaním za studena získava pripomínajú väčšie kávové zrná. V prípade tohto oleja môžeme hovoriť, že ide v podstate to o kvapalný vosk. Jojobový olej je riedky, číry, má zlatistú farbu a je bez akejkoľvek vône. Vhodný je pre všetky typy pleti, najmä mastnú a zmiešanú, pretože vyrovnáva produkciu mazu v pokožke. Zároveň ide o olej, ktorý sa zo všetkých olejov najrýchlejšie vstrebáva do pokožky.

Nedráždi a hydratuje

Jedinečnosť tohto oleja spočíva aj v tom, že má rovnaké zloženie ako štruktúra kožného mazu. Olej je hypoalergénny, neupcháva póry a pokožku nedráždi. Jojoba obsahuje veľa antioxidantov, omega 6 a 9 mastných kyselín, vitamíny A, D a E. Pleti poskytuje veľmi účinnú starostlivosť a hydratáciu. Pokožka rozpozná tento ľahký olej ako svoj vlastný kožný maz a umožňuje jojobovým aktívnym zložkám preniknúť hlbšie do pokožky. Vďaka týmto benefitom sa stal obľúbenou a mimoriadne vyhľadávanou zložkou prírodných produktov Marina Miracle.

Dajte zbohom akné

Vďaka tomu, že neupcháva póry a má rovnaké zloženie ako prirodzený kožný maz sa práve jojoba odporúča na liečbu akné. Olej má antioxidačné a protizápalové účinky, hĺbkovo čistí pleť, vyhladzuje nepekné jazvy po akné. A to stále ie je všetko. Tento zázrak pre akúkoľvek pleť podporuje tvorbu kolagénu, ktorý je zodpovedný za regeneráciu pokožky a rast novej kože.

V ktorých produktoch Marina Miracle jojobový olej nájdete?

Herbal Face Oil – bylinný pleťový olej je univerzálny, vhodný pre takmer každý typ pleti. Obsahuje čisté prírodné zložky, ktoré sa starajú o suchú a vlhkú pokožku, upokojuje citlivú a podráždenú pokožku a vyrovnáva kombinovanú pokožku. Tento pleťový olej sa často aj nazýva zázračný olej, pretože odstraňuje väčšinu kožných problémov na tvári.

Geranium Face Oil – olej na tvár a sérum, ktorý bol špeciálne vyvinutý pre mastnú pleť s akné alebo bez neho. Prísady sú starostlivo vybrané pre mastnú pleť a obsahujú okrem iného výťažky z ruží, ktoré majú preukázaný účinok proti akné. Olej vyrovnáva , vyhladzuje pokožku a znižuje nadmernú produkciu mastnoty.

Amaranth Face Oil – luxusný olej proti starnutiu budete milovať!  Vhodný je pre zrelú, suchú pokožku a odporúčame ho používať, ak máte viac ako 40 rokov. V prípade potreby sa ho ale nemusia báť ani mladšie ročníky. Amaranth Face Oil je nabitý antioxidantmi a redukuje jemné vrásky.

Amaranth Night Serum – preniká hlboko do kože a pokožka tak zostáva jemná a rovnomerne vyhladená. Kým vy spíte, luxusné sérum bojuje proti starnutiu, pokožku obnovuje, omladzuje a tónuje. Amaranth, argan, chia a prírodné ovocné kyseliny, stimulujú produkciu nových, zdravých buniek. Pokožka je po jeho použití jemnejšia, hladšia a bez neželaných škvŕn.

Reload Night Serum – silné nočné sérum určené pre mužov vyhladzuje jemné línie a dodáva hlbokovú hydratáciu, zatiaľ čo prirodzené AHA ovocné  kyseliny rozkladajú mŕtve kožné bunky a umožňujú tak novým  zdravým bunkám rásť. Pokožka je obnovená, hĺbkovo hydratovaná a rozjasnená.

Active Face Oil - olej špeciálne vyvinutý pre mužov je vhodný pre všetky typy pleti. Olej je veľmi jemný, preto je vhodné používať ho aj po holení. Pokožke poskytuje správnu výživu a starostlivosť. Active Face Oil je presne to, čo potrebuje každý muž.

 

 PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Denná a nočná starostlivosť o pleť: Viete, v čom spočíva rozdiel?

 FOTO: Pinterest

Krivdová Michaela