Prírodná, organická a vegánska starostlivosť o pleť.

ÚČINOK AHA KYSELÍN: DOPRAJTE SVOJEJ PLETI VÝŽIVNÝ OVOCNÝ KOKTEJL

– Martin Engervik

Ovocné kyseliny a ich účinky poznala už Kleopatra aj Mária Antoineta. Vietee, v čom sú výnimočné a prečo ich vaša pokožka ocení?

AHA kyseliny

Najväčším účinkom AHA kyselín je zbavovanie pleti starých buniek, obnova nových a tvorba kolagénu, ktorý spomaľuje proces starnutia. Ale to nie je ani zďaleka všetko. Sťahujú tiež póry a bielia aj pigmentové škvrny. Pri ich aplikácii sa pokožka prekrví, je dôkladne hydratovaná a nedá šancu baktériám.

MARHUĽOVÝ OLEJ

Je ľahký, výživný a obnovuje pokožku. Marhuľový olej obsahuje rad vitamínov A, B a C, ale aj vápnik, fosfor, draslík či železo. V kozmetike a prírodných produktoch Marina Miracle sa používa aj preto, že čistí póry a neupcháva ich, pokožke dodáva potrebnú vlhkosť a udržiava jej rovnováhu. Nájdete ho napríklad v oboch našich nočných sérach – ArganAmaranth Night Serum.

MALINOVÝ OLEJ

Zastudena lisovaný panenský olej zo semienok malín obsahuje až 83 % esenciálnych mastných kyselín, vysokú dávku Omega-3 a Omega 6 mastných kyselín. V kozmetickom priemysle patrí medzi veľmi obľúbené z viacerých dôvodov. Luxusná zložka, ktorú nájdete aj v produktoch Marina Miracle ako je Herbal Face Oil, totiž ponúka pokožke hydratačné, protizápalové a antioxidačné účinky.

CITRÓNOVÝ OLEJ

Jeden z najobľúbenejších esenciálnych olejov  sa vyrába z čerstvých šupiek a práve chemická látka limolén mu dodáva charakteristickú a nezameniteľnú vôňu. Prípravky, ktoré obsahujú citrónový olej, sú vhodné predovšetkým pre mastnú a aknóznu pleť. Zlepšuje jej kvalitu a veľmi účinný je nielen v boji s čiernymi bodkami. Olej lieči akné, vylepšuje tón pleti, zosvetľuje tmavé jazvy a škvrny na tvári. Poklad menom citrónový olej ukrýva aj Geranium Face Oil.

AVOKÁDOVÝ OLEJ

Vedeli ste o tom, že avokádo je ovocie? Olej z jeho dužiny obsahuje množstvo výživných látok, vitamínov, chlorofylu či nenasýtené mastné kyseliny. Avokádo môže tiež zvýšiť tvorbu kolagénu v pokožke, a preto je skvelým bojovníkom s predčasným starnutím. Zároveň prechádza do hlbších vrstiev kože, vďaka čomu je skvelý aj na hrubšiu mužskú pokožku a nájdete ho v našom Active Face Oil.

Foto:  Pinterest

Krivdová Michaela