Môj košík

Zavrieť

Živé probiotika v pleťovej starostlivosti

Publikované dňa May 13, 2019

Živé probiotika v pleťovej starostlivosti

Probiotika v starostlivosti o pleť sú úžasné! Od nášho uvedenia Sweet & Creamy Oil Cleanser v roku 2015 sme použili živé probiotika v niekoľkých našich produktoch. Vyvinuli sme vlastnú probioticku kultúru a v tomto článku si môžete prečítať viac o tom čo sú to probiotika a o tom ako fungujú probiotika Marina Miracle.

 

ČO SÚ PROBIOTIKA?

Probiotika sú bežným názvom rôznych kmeňov dobrých baktérií, ktoré sa prirodzene vyskytujú na našej koži.

Možno ste počuli o rôzných zdraviu prospešných účinkoch, ktoré dostaneme z konzumácie potravín s obsahom probiotík, ako napríklad jogurt, kefír a kimchi, alebo pri užívaní probiotických doplnkov.

Probiotika sú mikroorganizmy, ktoré žijú v našom tele, ale aj na jeho povrchu. Každá osoba má svoju vlastnú charakteristickú kombináciu týchto organizmov - známa aj ako náš mikrobiol.

V skutočnosti máme viac ako 10 000 druhov baktérií, ktoré žijú v nás a na nás. Hrajú dôležitú úlohu, čo má dopad aj na naše zdravie a rovnako aj na stav našej pokožky. Probiotika a iné mikroorganizmy sú skutočne dôležité pre naše prežitie!

 

AKO FUNGUJÚ PROBIOTIKA V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ?

Na našej vrchnej vrstve pokožky sa nachádza veľa mikroorganizmov. Tieto baktérie a ich rovnováha majú veľký vplyv na vzhľad a stav pokožky.

Veľmi dôležitá je dobre vyvážená mirkoflora v koži. Dobré baktérie môžeme nazývať ako „obytné baktérie“ (žijú na našej koži), zatiaľ čo zlé baktérie sú „prechádzajúcimi baktériami“ (môžu sa objaviť z rôznych dôvodov). Ak dobré baktérie nedokážu prežiť, mikrobióm pokožky sa vymyká z rovnováhy a vedci si myslia, že to spôsobuje kožné problémy, ako napríklad akné, ekzémy a citlivá pokožka.

To je dôvod, prečo probiotika v starostlivosti o pokožku skutočne fungujú. Do mikrobiomu pokožky pridávajú dobré baktérie a tie sú ako vojaci pre našu pleť. Oni totiž bojujú proti zlým baktériám. Rovnováha je obnovená a pokožka začína byť opäť zdravá.

 

JEDINEČNÉ A ŽIVÉ PROBIOTIKA MARINA MIRACLE

Živé probiotika v starostlivosti o pleť vyžadujú opatrnú a progresívnu formuláciu. Tieto dobré baktérie sú krehké a musia byť riadne ošetrené, aby nezomreli. Vyvinuli sme vlastné probiotika, ktoré sú dokonale synchronizované v našich produktoch v starostlivosti o pleť.

Acetobacter je aeróbny bakteriálny kmeň, ktorý produkuje kyselinu octovú a kyselinu glukónovú. Dva kmene, ktoré sú v našej probiotickej kultúre sú Acetobacter xylinoides a acetobacter ketogenum. Ďalšie baktérie, ktoré sú taktiež v našej kultúre sú: Saccharomycodes ludwigii, Saccharomycodes apiculatus, Schizosaccharomyces pombe, Zygosaccharomyes, Saccharomyces cerevisiae, Brettanomyces, Lactobacillus, Pediococcus, Gluconacetobacter kombuchae, Zygosaccharomyces kombuchaensis.

Naše unikátne zloženie živých probiotických kmeňov mikroorganizmov poskytuje veľmi výživnú fermentačnú šťavu pre pokožku. Obsahuje vitamíny, enzýmy a kyseliny, ktoré majú antioxidačný účinok. Používame bylinky, ovocie a zeleninu, aby sme dosiahli presný požadovaný účinok a nutričný obsah rôznych produktov v starostlivosti o pleť.

JEDINEČNÉ A ŽIVÉ PROBIOTIKA MARINA MIRACLE

Obraz dvoch Petriho misiek ukazuje, že naše probiotiká sú nažive. Na jednej možno vidieť, že organizmy rástli v krátkom časovom období.

 

PROBIOTICKÉ FERMENTAČNÉ DŽÚSY

S touto aktívnou probiotickou kultúrou ako základ môžeme urobiť rôzne fermentačné šťavy z rastlín, plodov a ovocia. V Sweet & Creamy Oil Cleanser máme klíčky brokolice, paradajkové výhonky a výhonky lucerny. V Acai Hydra Cream používame celé bobule açaí a malín a nórsku žihľavku. V Shea Hydration Mask používame zelený čaj a aloe vera a v Rosehip Peeling Mask je brokolica a lucerna. To, čo je tak úžasné s probiotickou fermentáciou v starostlivosti o pleť je, že proces robí molekuly v rastlinách menšie a tým sa ľahšie vstrebáva do pokožky, čo jej dodá ešte viac výživy.

 

PROBIOTICKÉ FERMENTAČNÉ DŽÚSY

Vyššie uvedený obrázok je urobený v jednej z našich veľkých nádob, kde vyrábame fermentáciu. "Koláč", ktorý vidíte na obrázku, je samotná probiotická kultúra, ktorá je jedinečná pre nás a naše kvasenie. Kvasená šťava sa nachádza pod týmto koláčom. Vyťahujeme ju zo spodnej časti nádoby a používame ju v našich výrobkoch v starostlivosti o pleť.

  

 

Vitajte na našej stránke!

Registrujte sa k odberu noviniek a exkluzívnych ponúk!

Zadajte Váš email a kliknite na prihlásenie k odberu noviniek:

SEARCH THIS STORE