Prírodná, organická a vegánska starostlivosť o pleť.

Živé probiotika v pleťovej starostlivosti

– Martin Engervik

Živé probiotika v pleťovej starostlivosti

V starostlivosti o pleť sú probiotiká naozaj úžasné! Od nášho uvedenia Sweet & Creamy Oil Cleanser v roku 2015 sme použili živé probiotiká v niekoľkých ďalších produktoch a vyvinuli vlastnú probiotickú kultúru. V nasledujúcom článku sa dozviete, čo probiotiká sú a ako probiotiká Marina Miracle fungujú.

 

ČO SÚ PROBIOTIKÁ?

 

Probiotiká sú vlastne dobré baktérie rôznych kmeňov, ktoré sa prirodzene vyskytujú na našej koži. O blahodárnom účinku potravín s obsahom probiotík, ako je jogurt, kefír, kimchi či užívaní výživových probiotických doplnkov ste už určite počuli. Mikroorganizmy, ktorých je viac ako 10 000  žijú v našom tele ale aj na jeho povrchu. Ich úloha je veľmi dôležitá nielen pre zdravie ale aj stav pokožky. Každý z nás má svoju vlastnú charakteristickú kombináciu mikroorganizmov, ktoré tvoria pre človeka jedinečný mikrobióm.  

 

AKO FUNGUJÚ PROBIOTIKÁ V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ?

 

Mikroorganizmy a ich rovnováha, nachádzajúce sa na vrchnej vrstve pokožky majú veľký vplyv na jej stav a vzhľad.  Aj preto je dobrá mikroflóra pokožky veľmi dôležitá.

Dobré baktérie môžeme nazvať „obytné baktérie“ (žijú na našej koži), zatiaľ čo zlé baktérie sú „prechádzajúcimi baktériami“ (môžu sa objaviť z rôznych dôvodov).

Ak dobré baktérie nedokážu prežiť, mikrobióm pokožky sa vymyká z rovnováhy, čo podľa vedcov spôsobuje neželané kožné problémy, akými sú akné, ekzémy či citlivosť pokožky.

Probiotiká v starostlivosti o pokožku naozaj fungujú. Bojujú proti zlým baktériám, obnovujú rovnováhu a vracajú pokožke zdravie.

 

JEDINEČNÉ A ŽIVÉ PROBIOTIKÁ MARINA MIRACLE

 

Živé probiotiká v starostlivosti o pleť si vyžadujú opatrnú a progresívnu formuláciu. Dobré baktérie sú totiž krehké a preto musia byť riadne ošetrené, aby nezomreli. V produktoch Marina Miracle nájdete dokonale synchronizované a naše vlastné probiotiká.

Acetobacter je aeróbny bakteriálny kmeň, ktorý produkuje kyselinu octovú a kyselinu glukónovú. Medzi dva kmene, ktoré sú v našej probiotickej kultúre patria Acetobacter xylinoides a acetobacter ketogenum. Ďalšími baktériami sú: Saccharomycodes ludwigii, Saccharomycodes apiculatus, Schizosaccharomyces pombe, Zygosaccharomyes, Saccharomyces cerevisiae, Brettanomyces, Lactobacillus, Pediococcus, Gluconacetobacter kombuchae, Zygosaccharomyces kombuchaensis.

Unikátne zloženie našich živých probiotických kmeňov mikroorganizmov poskytuje veľmi výživnú fermentačnú šťavu pre pokožku. Obsahuje vitamíny, enzýmy a kyseliny, ktoré majú antioxidačný účinok. Zároveň používame bylinky, ovocie a zeleninu, aby sme dosiahli presne požadovaný účinok a nutričný obsah produktov v starostlivosti o pleť.


JEDINEČNÉ A ŽIVÉ PROBIOTIKA MARINA MIRACLE

Obraz dvoch Petriho misiek ukazuje, že naše probiotiká sú nažive. Na jednej možno vidieť, že organizmy rástli v krátkom časovom období.

 

PROBIOTICKÉ FERMENTAČNÉ DŽÚSY

 

Aktívna probiotická kultúra slúži ako základ pre rôzne fermentačné šťavy z rastlín, plodov a ovocia. Sweet & Creamy Oil Cleanser obsahuje klíčky brokolice, paradajkové výhonky a výhonky lucerny. V Acai Hydra Cream používame celé bobule açai, malín a nórsku žihľavku. V Shea Hydration Mask nájdete zelený čaj a aloe vera a Rosehip Peeling Mask ukrýva brokolicu a lucernu. Probiotická fermentácia v starostlivosti o pleť je úžasná v tom, že dokáže zabezpečiť menšie molekuly z rastlín. Tie sa do pokožky ľahšie vstrebávajú a poskytujú jej viac výživy.

 

PROBIOTICKÉ FERMENTAČNÉ DŽÚSY

Obrázok vyššie vznikol v jednej z našich veľkých nádob, počas fermentácie. „Koláč", ktorý vidíte na obrázku, je vlastne samotná probiotická kultúra, ktorá je jedinečná pre nás a naše kvasenie. Kvasenú šťavu, nachádzajúcu sa pod týmto „koláčom“, zo spodnej časti nádoby vyťahujeme a používame v našich výrobkoch v starostlivosti o pleť.