KYSELINA HYALURÓNOVÁ

Kyselina hyalurónová (C14H21NO11) N

  • gram kyseliny hyalurónovej viaže až liter vody!
  • znižuje viditeľnosť vrások a jemných liniek
  • pomáha udržiavať kolagén a elastín pokožky stabilný

Čo je kyselina hyalurónová?

Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúcou látkou v pokožke, ktorá je známa svojou úžasnou schopnosťou viazať a zadržať až 1000-násobok svojej vlastnej hmotnosti vo vode.

Kyselina hyalurónová v skutočnosti nie je kyselina, ale cukor, glykozaminoglykán, ktorý viaže vodu a formuje ju do gélu. Tento gél pôsobí ako lubrikant medzi elastickými vláknami v našej pokožke. Chráni spojivové tkanivo pred časticami a škodlivými baktériami. Nachádza sa tiež v kĺbovej tekutine či v tekutine oka.

Najdôležitejšou úlohou kyseliny hyalurónovej je udržiavať pokožku, kolagén a elastín stabilné, vyvážené a neustále obnovované.
 
Prečo používať kyselinu hyalurónovú v starostlivosti o pleť?

Ide o dokonalú zložku pre suchú a dehydratovanú pokožku.

Kyselina hyalurónová zlepšuje vlhkosť pokožky, robí ju jemnejšiu, hladšiu a plnšiu. Minimalizuje vrásky a zjemňuje kontúry tváre, pretože tie sa často objavujú práve vtedy, ak je pokožka suchá a dehydratovaná.
 
Čo je špeciálne na našej kyseline hyalurónovej?

Používame dve rôzne, vysoko kvalitné hyalurónové kyseliny, ktoré sú certifikované podľa organických certifikátov EcoCert a COSMOS, sú vegánske a odvodené od glukózy, sójového peptónu a kvasnicového extraktu. Kyselina hyalurónová sa vyrába biotechnologicky prostredníctvom mikrobiálnej fermentácie, pomocou extraktu z kvasníc, peptonov a séra.

1. Forma kyseliny hyalurónovej SLMW (super nízkomolekulárna) sa pripravuje enzymatickým štiepením kyseliny hyalurónovej s vysokou molekulovou hmotnosťou na malé fragmenty. Molekulová hmotnosť 8-15 kDa.

2. Kyselina hyalurónová s veľkou molekulou cukru, ktorá drží 500-násobok vlastnej hmotnosti vody. Molekulová hmotnosť 800 až 1200 kDa.

Pri použití hyalurónovej kyseliny s nízkou molekulovou hmotnosťou a veľkej molekuly je možné hydratovať pokožku na všetkých úrovniach. Kyselina hyalurónová zlepšuje vlhkosť pokožky, zjemnňuje vrásky a ich viditeľnosť.

Vyrábame jedinečnú zmes hyalurónových kyselín, ktorých úlohou je, aby mohla pokožka ľahko „piť“ a vo svojej prospech využívať túto úžasnú zložku, ktorá je dokonalým zvlhčovačom.

Pleťové produkty s kyselinou hyalurónovou

 

Pleťové produkty s KYSELINA HYALURÓNOVÁ

Dermatologicky testované

Clinically tested

Prírodné a organické zložky

Plant Based

Netestované na zvieratách
Cruelty Free & Vegan