KYSELINA HYALURÓNOVÁ

Kyselina hyalurónová (C14H21NO11) N

  • gram kyseliny hyalurónovej viaže až liter vody!
  • znižuje viditeľnosť vrások a jemných liniek
  • pomáha udržiavať kolagén a elastín pokožky stabilný

Čo je kyselina hyalurónová?

Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúcou látkou v pokožke, ktorá je známa svojou úžasnou schopnosťou viazať a zadržať až 1000-násobok svojej vlastnej hmotnosti vo vode.

Kyselina hyalurónová v skutočnosti nie je kyselina, ale cukor, glykozaminoglykán, ktorý viaže vodu a formuje ju do gélu. Tento gél pôsobí ako lubrikant medzi elastickými vláknami v našej pokožke. Chráni spojivové tkanivo pred časticami a škodlivými baktériami. Nachádza sa tiež v kĺbovej tekutine či v tekutine oka.

Najdôležitejšou úlohou kyseliny hyalurónovej je udržiavať pokožku, kolagén a elastín stabilné, vyvážené a neustále obnovované.
 
Prečo používať kyselinu hyalurónovú v starostlivosti o pleť?

Ide o dokonalú zložku pre suchú a dehydratovanú pokožku.

Kyselina hyalurónová zlepšuje vlhkosť pokožky, robí ju jemnejšiu, hladšiu a plnšiu. Minimalizuje vrásky a zjemňuje kontúry tváre, pretože tie sa často objavujú práve vtedy, ak je pokožka suchá a dehydratovaná.
 
Čo je špeciálne na našej kyseline hyalurónovej?

Používame dve rôzne, vysoko kvalitné hyalurónové kyseliny, ktoré sú certifikované podľa organických certifikátov EcoCert a COSMOS, sú vegánske a odvodené od glukózy, sójového peptónu a kvasnicového extraktu. Kyselina hyalurónová sa vyrába biotechnologicky prostredníctvom mikrobiálnej fermentácie, pomocou extraktu z kvasníc, peptonov a séra.

1. Forma kyseliny hyalurónovej SLMW (super nízkomolekulárna) sa pripravuje enzymatickým štiepením kyseliny hyalurónovej s vysokou molekulovou hmotnosťou na malé fragmenty. Molekulová hmotnosť 8-15 kDa.

2. Kyselina hyalurónová s veľkou molekulou cukru, ktorá drží 500-násobok vlastnej hmotnosti vody. Molekulová hmotnosť 800 až 1200 kDa.

Pri použití hyalurónovej kyseliny s nízkou molekulovou hmotnosťou a veľkej molekuly je možné hydratovať pokožku na všetkých úrovniach. Kyselina hyalurónová zlepšuje vlhkosť pokožky, zjemnňuje vrásky a ich viditeľnosť.

Vyrábame jedinečnú zmes hyalurónových kyselín, ktorých úlohou je, aby mohla pokožka ľahko „piť“ a vo svojej prospech využívať túto úžasnú zložku, ktorá je dokonalým zvlhčovačom.

Pleťové produkty s kyselinou hyalurónovou

 

Pleťové produkty s KYSELINA HYALURÓNOVÁ

Neviete sa rozhodnúť, ktorý produkt je vhodný pre Váš typ pleti?

Produktový sprievodca

Dermatologicky testované

Pozri reporty

Získali sme už množstvo ocenení

Pozri naše ocenenia

Netestované na zvieratách

Čítať viac