Prírodná, organická a vegánska starostlivosť o pleť.

Marina Miracle aktívne probiotiká

Marina Miracle aktívne probiotiká
Probiotiká v starostlivosti o pleť môžu priniesť úžasné výsledky! Vyvinuli sme si vlastnú unikátnu probiotickú kultúru a nižšie uvádzame niekoľko často kladených otázok. Kliknutím na otázku sa zobrazí odpoveď.

 

• Probiotiká to je bežný názov pre rôzne kmene dobrých baktérií / mikróbov.

• Vo vnútri a na našej pokožke sú tisíce mikróbov (živé baktérie). V priemere máme na pokožke 19 kmeňov dobrých baktérií. V týchto kmeňoch existujú tisíce rôznych bakteriálnych druhov a každý z druhov pozostáva z miliárd baktérií.

• Tieto dobré baktérie produkujú rôzne peptidy, aminokyseliny a ďalšie živiny, ktoré chránia pokožku a poskytuju jej množstvo živín. Dobrá flóra probiotík prispieva k dobrému, mierne kyslému pH na pokožke (optimálne pH na pokožke je 4,2 - 5,0).

 

• Prebiotikum: Potravina pre aktívne probiotiká.

• Probiotikum: Aktívne mikróby alebo mikróby v „spánku“, ktoré sa prebúdzajú pri kontakte s prebiotikami.

• Postbiotiká: Mikrobunky z mŕtvych probiotík, ktoré živé probiotiká používajú ako stavebné prvky a palivo.

• Prebiotiká aj postbiotiká sú nevyhnutné pre dobré fungovanie probiotických mikróbov. Mikróby sa živia prebiotikami a používajú stavebné prvky z postbiotík.

Mikrobióm je ekosystém mikroorganizmov, ktoré žijú na koži. Každý človek má svoj vlastný jedinečný mikrobióm, ktorý sa skladá z miliárd baktérií a iných mikroorganizmov žijúcich na koži.

Každý človek má svoju vlastnú charakteristickú kombináciu týchto mikroorganizmov - náš vlastný mikrobióm, ktorý má kľúčovú úlohu v našom živote.

• Rovnováha a stav mikróbov ovplyvnia vzhľad a stav pokožky.

• Keď dobré baktérie neprežijú, naruší sa rovnováha mikrobiómu pokožky. Vedci sa domnievajú, že práve to môže spôsobiť kožné problémy, ako je akné, ekzémy a citlivá pokožka.

• Probiotiká v pleťovej starostlivosti Vám dodávajú dobré baktérie, ktoré môžu pomôcť mikrobiómu pokožky. Obnoví sa jej rovnováha, stav a tak bude opäť zdravou.

1. Hlavným dôvodom, prečo používame probiotiká je, že potrebujeme fermentovať dôležité zložky v našich výrobkoch, aby sme ich optimalizovali na kožný problém, ktorý chceme vyriešiť.

2. Používame tiež prebiotiká a postbiotiká, aby sme čo najviac pomohli / aktivovali vaše existujúce probiotiká / mikrobióm.

3. Ďalším dôvodom, prečo používame probiotiká vo svojich výrobkoch, je zachovanie aktívnych a dobrých baktérií a napomáhať tak mikrobiómu kože vytvárať zdravú pokožku.

Aktívne probiotiká sme v našich výrobkoch začali používať od roku 2015. Vyvinuli sme našu vlastnú jedinečnú probiotickú kultúru, ktorá je v našich výrobkoch starostlivosti o pleť dokonale synchronizovaná. Používame mikróby z 12 rôznych kmeňov baktérií:

1. Acetobacter xylinoides

2. Acetobacter ketogenum

3. Saccharomycodes ludwigii

4. Saccharomycodes apiculatus

5. Schizosaccharomyces pombe

6. Zygosaccharomyes

7. Saccharomyces cerevisiae

8. Brettanomyces

9. Lactobacillus

10. Pediococcus

11. Gluconacetobacter kombuchae

12. Zygosaccharomyces kombuchaensis

Naše probiotiká sú unikátne a naša špeciálna kultúra je jediná svojho druhu.

Marina Miracle fermentation process

• Probiotická fermentácia je jedinečný proces, ktorý využíva spoločnosť Marina Miracle na dosiahnutie presne požadovaného účinku a výživového obsahu produktu starostlivosti o pleť. Počas fermentácie zložky v probiotickej kultúre, získate to najlepšie z oboch svetov.

• Proces začína prípravou rôznych organických surovín: naklíčené semená, byliny, ovocie, bobule a rastliny. Keď je surovina pripravená na fermentáciu, zmiešame ju s našou probiotickou kultúrou, ktorú tvorí celkom 12 bakteriálnych druhov. Počas fermentačného procesu, ktorý trvá najmenej 30 dní, sa aktívne zložky v surovine premenia na ferment. Ten sa starostlivo prefiltruje a ošetrí, pričom zostane probiotická fermentovaná šťava obsahujúca pre-, pro- a post-biotické látky spolu s enzýmami, vitamínmi, minerálmi a ďalšími živinami zo suroviny.

• Týmto spôsobom pokožka prijíma nielen probiotiká, ktoré môžu podporovať mikrobióm, ale aj výživu, ktorá do pokožky ľahšie preniká, a tak sa pleť posliňuje, vylepšuje a vyrovnáva.

• Probiotická fermentovaná šťava obsahuje výživu z rastlín, ako aj všetky dobré baktérie, ktoré vyrovnávajú a posilňujú kožnú bariéru.

• Naše jedinečné probiotické šťavy obsahujú tiež množstvo antioxidantov, enzýmov, vitamínov, peptidov, AHA kyselín a aminokyselín, ktoré sú prirodzene vytvorené vďaka živým probiotikám.

Po vykonaní niekoľkých testov na našich vlastných výrobkoch a výrobkoch iných značiek na trhu v externých certifikovaných laboratóriách sa dozvedáme, že počet živých mikróbov na gram (CFU) bude vždy veľmi variabilný. (Vo všetkých vykonaných testoch mala Marina Miracle najvyššie hodnoty.)

Aj keď to isté laboratórium dokáže namerať náš produkt na 6 miliónov mikróbov na gram, je zrejmé, že keď znova otestujeme naše výrobky alebo výrobky iných značiek, CFU sa bude líšiť a nebude obsahovať také množstvo živých mikróbov, ako sme sľúbili. V Marina Miracle sme dospeli k záveru, že nechceme sľubovať konkrétne množstvo mikróbov na produkt, pretože by to bol klamlivý marketing.

Myslíme, že zameranie sa len na počet mikróbov na gram odsúva Vašu pozornosť od oveľa dôležitejšej veci. A tou je spôsob ako pomôcť vyrovnať vašu symbiózu. Váš komplexný mikrobióm, musíte doplniť o čo najviac dobrých baktérií a podporiť svoj vlastný existujúci mikrobióm pre- a postbiotikami. Preto spolu s prebiotikami a probiotikami používame probiotiká až z 12 kmeňov

• Sweet & Creamy Oil Cleanser – probiotické fermentované brokolicové klíčky, klíčky alfalfa a paradajkové klíčky.

• Rosehip Peeling Mask - probiotické fermentované brokolicové klíčky, alfalfa klíčky a paradajkové klíčky.

• Shea Hydration Mask – probiotické fermentované aloe vera, zelený čaj a ovos.

• Acai Hydra Cream – probiotické fermentované bobule acai, maliny a nórska žihľava.

• Amaranth Day Cream – probiotické fetmentované amarantové semená a ovos.

• Flower Berry Essence – probiotická fermentovaná ryža a ovos.

• PRO Green Mask – PRO Green Mask (k dispozícii iba špecializovaných kozmetických salónoch a klinikách) - probiotické fermentované brokolicové klíčky, ryža a gotu kola.