Prírodná, organická a vegánska starostlivosť o pleť.

MARINA MIRACLE ZNAMENÁ POKROČILÁ CHÉMIA

Marina miracle is advanced chemistry with active probiotics

Formulačné metódy, ktoré používame, sú zložité. Chemický proces vo výrobe produktov starostlivosti o pleť je pokročilejší a náročnejší pri používaní prírodných ingrediencií ako pri použití syntetických. Neustále sa snažíme dosiahnúť účinné a bezpečné zloženie, ktoré má dobré výsledky, správnu konzistenciu a vôňu. Vždy musíme nájsť riešenie bez kompromisov. To si často vyžaduje vývoj nových procesov a inováciu vo výrobe.

 

Formulačný proces

Naše formulačné procesy sú časovo veľmi náročné a precízne. Nedajú sa urýchliť, nakoľko príroda sama vyvíja časť produktu počas probiotickej fermentácie. To znamená, že čas výroby niekoľkých našich produktov je viac ako dva týždne od formulácie po plnenie a balenie.

Museli sme tiež vyvinúť naše vlastné inovačné procesy, aby sme dosiahli požadované výsledky. Príkladom toho je naša profesionálna maska, ktorú používajú odborníci v starostlivosti o pleť, PRO Green 7Acid Peel Mask. Ide o komplexnú masku formulovanú úplne novou metódou, kde sú aktívne kyseliny, vitamíny a probiotiká zapouzdrené v molekulách oleja. Zjednodušené to znamená, že počas procesu ošetrenia a následnej obnove kožných buniek vďaka tejto formulácií predídeme vysúšaniu a podráždeniu pokožky. 


V prírodných produktoch starostlivosti o pleť používame jemnejšie konzervanty, ako sa používajú v bežných kozmetických produktoch. S prírodnými konzervantami sa ťažšie pracuje a veľmi dôležitá je rovnováha pH v produkte. Konzervačné látky vo viacerých našich produktoch musia byť zosynchronizované so živou probiotickou kultúrou, ktorá je tiež obsiahnutá v produkte. To si vyžaduje hĺbkové testovanie stability a životnosti. Toto je jeden z dôvodov, prečo nám vývoj a spustenie predaja produktu trvá 3-5 rokov.

 

Vlastne vypestované suroviny

Jedným z našich cieľov je neustále zvyšovať kvalitu surovín obsiahnutých v našich produktoch. Dokonca už existujúce naše produkty sa postupne inovujú o zložky bohatšie na účinné látky. Aby sme dosiahli požadovanú kvalitu a tiež kontrolu, rozhodli sme sa množstvo surovín pestovať tu v Nórsku. Máme vlastný skleník, kde pestujeme množstvo rôznych klíčkov, byliniek, paradajok, uhoriek, jahôd a malín. Postupom času pridáme do tohto zoznamu ďalšie prísady. Tieto zložky používame pri výrobe extraktov alebo rastlinných štiav, ktoré používame v produktoch starostlivosti o pleť. Vďaka tomu máme úplnu kontrolu a dokážeme zabezpečiť, že naše ingrediencie majú najvyššiu kvalitu a sú vyrábané udržateľne. 

 

Fermentácia

Probiotiká sú nielen dôležitou zložkou našich produktov, ale aj dôležitou súčasťou výroby. Používame vlastnú jedinečnú a aktívnu probiotickú kultúru so živými baktériami na rozklad molekúl, aby ich pokožka ľahšie absorbovala. Okrem toho probiotiká počas toho procesu produkujú antioxidanty, enzýmy, vitamíny, peptidy, AHA kyseliny a aminokyseliny. Probioticky fermentovaná zložka tak má v našich produktoch lepší a výraznejší účinok ako tá istá zložka, ktorá si neprešla fermentačným procesom. Okrem všetkých týchto užitočných látok, ktoré probiotiká obsahujú, aktívne probiotiká v našich produktoch, posilňujú a podporujú zdravý kožný mikrobióm. 


Tu si prečítajte viac o probiotikách v produktoch starostlivosti o pleť