Často kladené otázky

PREČO ZVOLIŤ PRÍRODNÚ STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ?


Vo všeobecnosti môžu byť priemyselné zmesi v rôznych zložkách a výrobkoch, pre Vás dobré, ale mnohé z nich môžu byť zároveň veľmi nebezpečné. Koža je najväčším orgánom tela a asi 60% z toho, čo používate na pokožku sa dostane cez kožu do krvného obehu. Takýmto spôsobom môžu výrobky ovplyvniť vaše telo a zdravie.


Veľké značky nie sú schopné produkovať svoje produkty ako prírodné a čisté. Je to preto, lebo ich produkty musia často disponovať záručnou dobou minimálne 3 roky. Pritom trvá viac ako rok, kým je pripravený na predaj. To je jeden z dôvodov, preč výrobcovia začali pridávať do výrobkov rôzne chemikálie na zvýšenie trvanlivosti produktu.


Produkty Marina Miracle vyrábame nepretržite a sú vždy čerstvé, s trvanlivosťou 1 rok, ak sú skladované pri izbovej teplote a mimo priameho slnečného žiarenia.
Marina Miracle je bezpečná a vhodná pre vašu pokožku. Neobsahuje žiadne chemické prísady, len čisté a prírodné zložky, ktoré prospievajú pokožke a poskytujú jej potrebnú vlhkosť.

ČO SÚ PARABÉNY?


Parabény poznáme v mnohých verziách:
Metylparabén, butylparabén, etylparabén, benzylparabén, izobutylparabén a propylparabén.


Parabény sa používajú ako konzervačné látky na ochranu proti slnečnému žiareniu. Nachádzajú sa v kondicionéroch, šampónoch, zvlhčovačoch a v iných výrobkoch, určených na starostlivosť. V prípade, že na výrobku nájdete jeden alebo viac parabénov, ktoré sme spomínali vyššie, zbystrite pozornosť.

FAKTY O PARABÉNOCH


• Parabény môžu zvýšiť hladiny estrogénu tým, že interferujú s enzýmom v našej koži, ktorý uvoľňuje estrogén z tela.

• Existuje niekoľko vedcov, ktorí predpokladajú, že parabény sú jednou z príčin rakoviny prsníka a poškodenia plodu.

 

PREČO SÚ CHEMIKÁLIE NEBEZPEČNÉ?


Parabény sú nebezpečné, o tom netreba pochybovať. Budeme však v bezpečí, ak sa im vo výrobkom absolútne vyhneme?

Tu sú niektoré z najbežnejších (a nebezpečných) chemikálií v starostlivosti o pleť:

 

 • Sodík Laureth Sulfate (SLES) sa často používa ako priemyselný odmasťovač a v kozmetike ho nájdete bežne. Je známe, že táto chemikália dráždi pokožku a môže spôsobovať ochorenia kože, ako je napríklad ekzém.
 • Propylénglykol sa používa na zabezpečenie vlhkosti pokožky. Tiež je nosičom pre iné chemikálie, prenáša ich do kože a priamo do krvi. Je známe, že propylénglykol sa používa ako nemrznúca zmes.
 • Metylizotiazolinón je syntetická konzervačná látka, známa pod názvom neurotoxín. Používa sa v prípravkoch na starostlivosť o pleť a absorbuje sa cez pokožku.
 • BHT (butylovaný hydroxytoluén) sa používa ako konzervačná látka. Môže spôsobiť alergické reakcie, kožné problémy aj rast nádorových buniek.


JE MARINA MIRACLE TESTOVANÁ NA ZVIERATÁCH?


Marina Miracle nie je testovaná na zvieratách a nikdy nebude. Testujeme iba na dobrovoľníkoch a naše produkty neobsahujú nič, čo pochádza zo zvierat. Preto
môžeme naše produkty označiť za vegánske.

 • Vykonali sme dôkladnú kontrolu, odkiaľ pochádzajú všetky zložky a či boli testované na zvieratách.
 • Ubezpečili nás, že žiadny z našich dodávateľov neuskutočňuje testy na zvieratách a že nespolupracujú so žiadnou inou spoločnosť, ktorá by tak robila.
 • Spolupracujeme s Nórskou Alianciou pre dobré životné podmienky zvierat.

 

AKO FUNGUJÚ PRODUKTY MARINA MIRACLE?

Naše výrobky sú úplne prirodzené. Ide o jedinečnú zmes olejov, bylín a vitamínov.

 • Jojobový olej vyvažuje vašu pokožku a dodá jej vlhkosť.
 • Avokádový olej poskytuje hlbokú vlhkosť a upokojuje pokožku.
 • Levanduľový olej je výživný a zabraňuje vzniku akné a čiernych bodiek.
 • Francinový olej vyhladzuje jemné vrásky a dáva pokožke jemnosť.
 • Aloe Vera je výživná pre pokožku.
 • Vitamín E posilňuje pokožku a vyrovnáva jej tón a jemné vrásky.

Všetky spomenuté ingrediencie tvoria len časť tých, ktoré v našich produktoch nájdete. Používanie oleja namiesto krému môže byť pre vás nepochopiteľné. Viete však, že krém sa vždy skladá zo zmesi olejov a výťažkov na báze vody? Do krému sa pridajú syntetické chemikálie, ktoré udržujú olej a vodu zmiešané, stabilné a tak krém získava svoju krémovú konzistenciu.

Neviete sa rozhodnúť, ktorý produkt je vhodný pre Váš typ pleti?

Produktový sprievodca

Dermatologicky testované

Pozri reporty

Získali sme už množstvo ocenení

Pozri naše ocenenia

Netestované na zvieratách

Čítať viac